◆ Noxilo

Ahrefs

SEO-verktøysett kjent for lenkedata og nøkkelordanalyse, bygget for profesjonelle og byråer, med et gratisnivå med begrensede verktøy.

Anmeldt av Noxilo-teamet

Tilbud 2026 · Aktivt nå

Årlig fakturering: omtrent 2 måneder gratis sammenlignet med månedlig

Ingen rabattkode nødvendig: rabatten aktiveres via tilbudslenken.

Få en e-post når neste Ahrefs-tilbud starter Én e-post per tilbud. Ingen spam, meld deg av med ett klikk.

Slik får du Ahrefs-rabatten

  1. Åpne ahrefs.com/pricing
  2. Bytt til årlig fakturering
  3. Velg et abonnement og betal

Det med liten skrift: Ingen sesongrabatter eller rabattkoder.

Hva er Ahrefs?

Ahrefs er et profesjonelt SEO-verktøysett, og det er det du bør kjøpe hvis lenkeanalyse er en daglig jobb. Hvis du sjekker rangeringer én gang i måneden på et hobbynettsted, er det langt mer enn du trenger.

Hva Ahrefs faktisk gjør

Det kombinerer en stor lenkeindeks med nøkkelordanalyse, nettstedsrevisjoner og rangeringssporing. Lenkebyggere og byråer betaler først og fremst for lenkedataene og bruker resten som en bonus. Prissiden vi åpnet oppfører også et Brand Radar AI-produkt fra $199 i måneden.

Finnes det et gratisalternativ?

Ja: Ahrefs Free pluss et sett gratisverktøy som en AI-synlighetssjekker, AI-skriveverktøy og en nettleserutvidelse. De gir deg en smakebit og noen nyttige oppslag, men ikke fulle rapporter. De er ingen erstatning for en betalt plan hvis du driver med lenkearbeid.

Priser og avveiningen ved årlig betaling

På siden vi åpnet var månedsprisene Starter til $29, Lite til $129, Standard til $249, Advanced til $449 og Enterprise til $1,499 med årlig binding. Siden sier at årlig betaling sparer opptil 17%, omtrent to måneder gratis. Lite har stramme bruksgrenser, så les grensene før du binder deg for et år, for å betale årlig for feil nivå er den vanligste feilen kjøpere gjør.

Black Friday: regn med ingen

Vi fant ingen verifisert Black Friday-kampanje fra Ahrefs i 2022 til 2025, og ingen offisiell rabattkode. Den faste årsrabatten er rabatten. Hvis du ser en kode på en kupongside, regn den som ubekreftet.

Hvem som bør hoppe over det

Bloggere med ett nettsted, små lokale bedrifter og team som bare trenger grunnleggende nøkkelordideer. Mangools eller Ubersuggest koster langt mindre, og Google Search Console er gratis for rangeringsdata.

Tommelfingerregel

Hvis du driver med lenkebygging eller SEO for kunder, kjøp den laveste planen som dekker prosjektgrensene dine, betal månedlig den første eller andre måneden, og gå så over til årlig. Hvis du ikke lever i lenkerapporter, velg et billigere verktøy.

Viktige funksjoner

  • Stor lenkeindeks
  • Nøkkelordanalyse med vanskelighetsgrad
  • Crawler for nettstedsrevisjon
  • Rangeringssporing
  • Starter-plan til $29 i måneden
  • Gratisverktøy og gratisplan
  • Årlig betaling sparer opptil 17%
  • Brand Radar AI-tillegg

Fordeler og ulemper

👍 Fordeler

  • Lenkedata er hovedstyrken
  • Rimelig Starter-plan som inngang
  • Gratisverktøy for å teste oppslag
  • Årsrabatten er oppgitt tydelig

👎 Ulemper

  • Lite-planen har stramme bruksgrenser
  • Dyrt for tilfeldige brukere
  • Ingen faste sesongrabatter

Bruksområder

  • Research til lenkebyggingskampanjer
  • Analyse av konkurrenters lenkegap
  • Kunderapportering for byrå
  • Nøkkelordanalyse for nytt innhold

Ahrefs priser

Per oktober 2026 oppførte Ahrefs sin prisside disse prisene i amerikanske dollar per måned ved månedlig betaling. Årlig betaling sparer opptil 17%.

PlanMånedspris
Starter$29
Lite$129
Standard$249
Advanced$449
Enterprise$1,499 (årlig binding)

Ahrefs prishistorikk

PlanPrisSettEndring
Advanced (monthly) $449 / måned okt. 2026 –
Lite (monthly) $129 / måned okt. 2026 –
Standard (monthly) $249 / måned okt. 2026 –
Starter (monthly) $29 / måned okt. 2026 –

Ofte stilte spørsmål

Har Ahrefs et Tilbud-tilbud i 2026?

Ja. Årlig fakturering: omtrent 2 måneder gratis sammenlignet med månedlig. Aktivt nå.

Finnes det en rabattkode eller kampanjekode for Ahrefs?

Ingen kode trengs akkurat nå. Rabatten aktiveres automatisk når du åpner tilbudslenken og velger den rabatterte planen.

Har Ahrefs en gratisplan?

Det finnes Ahrefs Free og et sett gratis SEO-verktøy, alle med begrenset utdata.

Ahrefs eller Semrush?

Ahrefs er høyt verdsatt for lenkedata. Semrush er bredere for markedsføringsarbeidsflyter.

Har Ahrefs et Black Friday-salg?

Vi fant ingen verifisert. Rabatten ved årlig betaling er den pålitelige besparelsen.

Er Lite nok for ett nettsted?

Kanskje, men grensene er stramme. Sjekk grensene på prissiden først.

Slik undersøkte vi Ahrefs

Vi sjekket Ahrefs sitt eget nettsted, prisside og kildene nedenfor (28. oktober 2026). Prisene endres ofte: leverandørens kasse har alltid siste ord. Tilbudene sjekkes på nytt når Black Friday nærmer seg.